Offering you a complete choice of products which include aluminum commercial building acp work, for outdoor, acp elevation sign board and acp structural glazing.
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 3 mm |
| Type/Form | Front Elevation |
| Panel Type | Solid ACP |
| Service Type | Supply And Install |
| Panel Finish | Wood Finish |
| Frame Material | Aluminium |
| Application Area | Showroom Front, Building Front |
| Body Material | Aluminum |
| Thickness | 3mm-6mm |
| Service Location/City | nagpur and near 100 km |
| Panel Brand | Flexibond |
| Panel Width | 1220 mm |
| Panel Length | 2440 mm |
| Location Type | Commercial |
| regular | 200 |
| glossy | 250 |
| wooden texcture | 270 |
| Usage/Application | Wall Cladding |
Minimum order quantity: 100 sq ft
High-quality ACP sheets ideal for signage, interior decoration, and exterior cladding. Durable, lightweight, weather-resistant, and available in a variety of colors and finishes. Suitable for commercial and residential applications.
₹ 1000 / Square Feet Get Latest Price
| Base Material | ACP With Acrylic |
| Face Material | ACP With Acrylic |
| Illumination Type | LED Module |
| Sign Usage | Outdoor |
| Board Usage | Outdoor |
| Board Thickness | 3 mm |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Frame Material | MS |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Matte |
| Country of Origin | Made in India |
| 20ft | 4ft |
| Location | Nagpur |
| Board | ACP |
| Logo | Available |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 270 / Square Feet Get Latest Price
| Panel Thickness | 3 mm |
| Application Area | Retail Showroom, Commercial, Residential, Industrial |
| Frame Material | ACP Sheets |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Core Type | Fire Retardant |
| Panel Width | 1250 mm |
| Panel Length | 2440 mm |
| Usage/Application | Commercial Building |
| Surface Treatment | Anodized |
| Finishing | Color coating |
| Coating Type | PVDF |
| Usage | Cladding |
| Additional Attributes | Water Proof, Heat Insulation, Anti Corrosion |
| Warranty | 10 Year |
| Service Mode | Supply And Install |
| Payment Mode | cash,online |
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India