Offering you a complete choice of products which include acrylic letter spa board, 3d acrylic sign board, neon sign boards, led signage board and fire and safety signages.
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Lighting Type | Front Lit |
| Letter Height | 7 to 12 inch |
| LED Color | Cool White |
| Material | Acrylic,ACP |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Thickness | 3MM |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Application | Advertising |
| Shape | Rectangular |
| Usage | Shop Board, Mall Signage, Showroom Sign |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 16*5 |
| Letter Material | Acrylic |
| Type | LED BOARD |
| Board Type | ACP |
| Usage/Application | ADVERTISING |
₹ 700 / Square Feet Get Latest Price
| Letter Material | Acrylic |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Board Material | ACP |
| Usage Area | Outdoor |
| Surface Finish | Matte |
| Letter Depth | 50 mm |
| Color Temperature | Cool White |
| Sign Application | Hospital, Shop Front |
| 6ft | 8ft |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 1200 / Sq ft Get Latest Price
| Board Size | 4 x 3 ft |
| Neon Color | Multi Color |
| Usage Area | Semi Outdoor |
| Backing Material | Acrylic |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Hanging |
| Body Material | Acrylic |
| Tube Type | LED Neon |
| Color | red,blue |
| Display Function | Graphics |
| Usage/Application | Advertising |
| Shape | Square |
| Power Supply | 12 V DC |
| Control Type | Static |
| Letter Height | 6 inch |
| IP Rating | IP65 |
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Static |
| Color | White |
| Board Material | Acrylic |
| Display Function | Graphics |
| Letter Material | Acrylic |
| Body Material | Acrylic |
| Type | Promotional |
| Mounting | Wall Mounted |
| Shape | Custom Shape |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Restaurant, Factory, Hospital, Office, Showroom, Shop Front |
| Country of Origin | Made in India |
| Board Type | Outdoor |
| Usage/Application | Promotion |
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Static |
| Color | White |
| Board Material | ACP |
| Display Function | Graphics |
| Letter Material | Acrylic |
| Body Material | Acrylic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Showroom, Office, Restaurant, Shop Front, Factory |
| Board Type | Outdoor |
| Usage/Application | Advertisement |
₹ 5 / Square Inch Get Latest Price
| Sign Message | Fire Hose Reel |
| Sign Material | Foam Board |
| Shape | Rectangular |
| Glow Type | Non Glow |
| Film Type | Reflective |
| Mounting Type | Hanging |
| Pictogram Type | Text And Symbol |
| Material | Acrylic |
| Brand | Ayra Led |
| Sign Shape | Rectangle |
| Sign Language | English Hindi |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial & Hospital |
Minimum order quantity: 10 Square Inch
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India