Our range of products include crystal led sign board, crystal led letters and acp sign board black color.
₹ 250 / Inch Get Latest Price
| Board Type | ACP Board |
| Display Type | Multi Line |
| Color | White |
| Usage/Application | Advertisement |
| Board Material | ACP |
| Letter Material | Acrylic |
| Body Material | Acrylic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Size | yes |
| Brightness | high |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Office, Mall, Shop Front, Showroom |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Inch
₹ 250 / Inch Get Latest Price
| Letter Height | 8 inch |
| Lighting Color | Cool White |
| Material | Crystal |
| Front Material | Acrylic |
| Side Material | Acrylic |
| Mounting | Wall Mount |
| Letter Finish | Glossy |
| Application | Shop Front |
| Input Voltage | 12 V DC |
We are Leading Manufacturer Of LED Board at Best Price all over Maharashtra.Elegant and durable Acrylic Aluminum LED Crystal Sign Boards with vibrant LED lighting. Customizable in various shapes, sizes, and designs. Perfect for business branding, office signage, and shop displays. Sleek finish, energy-efficient, and weather-resistant.
₹ 750 / sq ft Get Latest Price
| Base Material | ACP With Acrylic |
| Face Material | ACP With Acrylic |
| Illumination Type | LED Module |
| Sign Usage | Outdoor |
| Board Usage | Outdoor |
| Board Thickness | 3 mm |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Frame Material | MS |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Matte |
| Graphics Type | Acrylic Letters |
| Application Area | Shop Front |
| Country of Origin | Made in India |
| 6ft | 26ft |
| Location | Nagpur |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India