Pioneers in the industry, we offer led display board, led sign board, outdoor advertising led display screen, led moving display board, indoor led logo board and lollipop sign board for hotel and bar from India.
₹ 1000 / sq ft Get Latest Price
| Board Type | Static Board |
| Usage | Advertisement |
| Display Color | Full Color RGB |
| Pixel Pitch | P4 |
| Control Mode | USB |
| Display Technology | Dot Matrix |
| LED Life Span | 2YEAR |
| Service Location | NAGPUR,NEAR BY STATE |
| Shape | Rectangle |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Mounting | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 sq ft
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Board Type | Outdoor |
| Display Type | Static |
| Lighting Type | LED |
| Color | Warm White |
| Usage/Application | Advertisement |
| Board Material | ACP |
| Letter Material | Acrylic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Body Material | Acrylic |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Hotel, Restaurant, Shop Front, Clinic, Showroom, Hospital |
| Acrylic border thickness | 3MM |
| Board Thickness | 2MM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Environmental Usage | Outdoor |
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 4 mm (P4) |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Advertising |
| Brightness | ≥ 4500 nits |
| Refresh Rate | ≥ 1920 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| Body Material | Acrylic |
| IP Rating | IP65 |
| Maintenance Type | Front & Rear |
| Controller Brand | Colorlight |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | CAN |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20000 Piece
₹ 1500 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Single Color |
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Outdoor |
| Input Voltage | 110-120 V AC |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Mounting Type | hanging |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| LED Color | Red |
| Font Styles Supported | Bold |
| Body Material | Aluminium |
| Input Language | English |
| Power Supply | 24 V DC |
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Board Material | Acrylic |
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Custom Shape |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Material | Acrylic |
| Panel Dimension | alluminium |
| Power Supply mode | SMPS |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Sign Application | Shop Front |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 sq ft
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Display Type | Double Side |
| Sign Usage | Outdoor |
| Illumination Type | Front Lit |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Mounting Side | Pole Mounted |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Polished |
| Graphics Type | Acrylic Letter |
| Application Area | Hotel |
| Color | Red |
| Usage | Advertising |
| Material | Iron Frame,Acrylic Letter |
| Country of Origin | Made in India |
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India