Leading Manufacturer of led outdoor sign board, acp sign board, acrylic led sign board, led sign board, pylon sign boards and 3d sign boards from Nagpur.
₹ 150 / Inch Get Latest Price
| Board Type | Outdoor |
| Display Type | Static |
| Height | 4 ft (1.22 m) |
| Width | 10 ft (3.05 m) |
| Board Material | ACP |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | single phase |
| Warranty | 2yr |
| Thickness Of Letters | 2mm |
| Letter Material | Acrylic |
| Usage/Application | Advertising |
| Mounting | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Acrylic |
| Acrylic border thickness | 3mm |
| Board Thickness | 2inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220V |
| LED Watt | 1.5-2W |
Minimum order quantity: 1 Inch
We are Leading Manufacturer Of LED Board at Best Price all over Maharashtra.High-quality LED Outdoor Sign Boards designed for durability and visibility. Perfect for shops, hotels, hospitals, and businesses. Weather-resistant, energy-efficient, and customizable to meet your branding needs. Enhance your outdoor advertising with vibrant and eye-catching designs
₹ 800 / Square Feet Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Nagpur |
| Size | Customized |
| Logo | Customized |
| Colour | As per requirement |
| Board Type | As per customer need |
Minimum order quantity: 50 Square Feet
₹ 800 / Square Feet Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Advertisement |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 800 / Square Feet Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| 5ft | 13ft |
| Location | Nagpur |
| Colour | As per requirement |
| Logo | As per requirement |
| Size | As per requirement |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 800 / Square Feet Get Latest Price
| Board Type | ACP Board |
| Display Type | Static |
| Color | Red |
| Usage/Application | Advertisement |
| Board Material | ACP |
| Display Function | Graphics |
| Body Material | Acrylic |
| Mounting | Pole Mounted |
| Letter Material | Red |
| Size | 7*3.5 |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Hospital, Clinic |
| 4 | 6 |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 750 / Square Feet Get Latest Price
| Face Material | ACP With Acrylic |
| Illumination Type | LED Module |
| Board Usage | Outdoor |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Frame Material | Aluminium |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Wooden Finish |
| Graphics Type | Acrylic Letters |
| Application Area | Shop Front |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Nagpur |
Minimum order quantity: 50 Square Feet
₹ 1200 / Sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Illumination | LED |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Sign Board Type | 2D Board |
| Sign Content | Alphabet |
| Height | 10 ft |
| Shape | Vertically rectangular |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Letter Type | 3d |
| Sign Type | Single Sided |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | India |
| Usage Area | Outdoor |
| Usage/Application | Advertising |
foremost Manufacturer of Sign Board, Branding Banner much more. Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.We are providing Vinyl Shop Branding Services also.
₹ 750 / Square Feet Get Latest Price
| Letter Material | Acrylic |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Acrylic |
| Sign Board Type | 2D Board |
| Board Material | ACP |
| Sign Content | Flex |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Rectangular |
| Sign Application | Hotel |
| Usage/Application | Promotional |
| Usage Area | Outdoor |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 700 / Square Feet Get Latest Price
| Letter Material | Acrylic |
| Lighting Type | 1.5 w samsung korien |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Acrylic |
| Board Material | Acrylic |
| Surface Finish | Matte |
| Letter Depth | 50 mm |
| Color Temperature | Cool White |
| Sign Application | Hospital, Shop Front |
| Usage/Application | Advertising |
| Usage Area | Outdoor |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India