Our product range includes a wide range of acrylic home name plate, dr name plate for hospital, customized stainless steel name plates, white acrylic name plates and acrylic led sign board.
₹ 1000 / Square Feet Get Latest Price
| Acrylic Type | Colored Acrylic |
| Acrylic Thickness | 3 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Text Imprint Method | Acrylic Letter |
| Text Type | Acrylic Letter |
| Usage/Application | Home |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Usage Location | Outdoor |
| Usage Area | Outdoor |
| Mounting Type | Stud Mounted |
| Shape | Custom Shape |
| Border Style | No Border |
| Is It Waterproof | YES |
| Power Source | 400W |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 6 / Square Inch Get Latest Price
| Acrylic Type | VINYLE PRINT |
| Material | Acrylic |
| Acrylic Thickness | 3 mm |
| Application | Hospital, Office |
| Application Area | Hospital |
| Text Imprint Method | Vinyl Letter |
| Text Type | Vinyl Letter |
| Usage/Application | Home |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage Location | Indoor And Outdoor |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Matte |
| Illumination Type | Non Lit |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Illumination | Non Lit |
| Border Style | Printed Border |
| Language | Multi Language |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Vidharba |
Minimum order quantity: 1 Square Inch
₹ 100 / Square Inch Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Plate Thickness | 0.8 mm |
| Printing Type | NO PRINT |
| Usage/Application | Office |
| Color | silver |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Home Nameplate |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | English Hindi, Hindi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Square Inch
₹ 1000 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Type | White Acrylic |
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Acrylic Thickness | 3 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Text Imprint Method | Acrylic Letter |
| Text Type | Acrylic Letter |
| Mounting Type | hanging |
| Usage Location | Outdoor |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Display Technology | 7 Segment |
| Illumination Type | LED Edge Lit |
| Shape | Custom Shape |
| Border Style | Acrylic Frame |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Type | Cast Acrylic |
| Sign Usage | Outdoor |
| Board Usage | Outdoor |
| Size | 2440 x 1220 mm (8 x 4 ft) |
| Usage | Outdoor |
| Illumination Type | Front Lit |
| Board Shape | Rectangle |
| Acrylic Thickness | 3 mm |
| Application Area | Shop Signage |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Application | Office Signage, Shop Signage |
| Body Material | Acrylic |
| Thickness | 3-18 mm |
| Lighting Type | led |
| Usage/Application | Advertise |
| Letter Type | 3D Letter |
| Board Thickness | 2 mm |
| Input Voltage | 12 V |
| Printing Type | Vinyl Printed |
| IP Rating | IP65 |
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India