Leading Manufacturer of acrylic led sign board and 3 d acrylic letter with fabrication from Nagpur.
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Lighting Type | led |
| Usage | Outdoor |
| Board Shape | Custom Shape |
| Acrylic Thickness | 2 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Acrylic & ACP |
| Sign Board Type | acp board |
| Letter Type | 3D Letter |
| Dimension | 30*5 |
| Input Voltage | 12 V |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 800 / sq ft Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Board Shape | Custom Shape |
| Acrylic Thickness | 2 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Sign Board Type | ACP BOARD |
| Body Material | Acrylic & SS |
| Dimension | 18*5 FEET |
| Letter Type | 3D Letter |
| Input Voltage | 12 V |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Outdoor |
| Usage/Application | Advertisement |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 100 / Inch Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Board Type | Outdoor |
| Color | Red |
| Usage/Application | Advertising |
| Dimension | letters height 29 inch per letters |
| Material | acrylic,alluminium frame |
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India