Our range of products include acp lay out entrance gate structural work.
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 3 mm |
| Type/Form | Elevation |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Treatment | PE Coating |
| Service Type | Supply And Install |
| Material | Iron |
| Size | 9 X 7 Feet |
| Open Style | Sliding |
| Service Duration | 10 days |
| Panel Finish | Solid Color |
| Usage/Application | Office |
| Operating Style | Manual |
| Frame Material | Aluminium |
| Dimension | 4 x 8 feet |
| Application Area | Office Front, Showroom Front, Building Front |
| Panel Type | Solid ACP |
| Panel Brand | Flexibond |
| Surface Finishing | Color coating |
| Panel Properties | Weather Resistant |
| Panel Width | 1220 mm |
| Crew Qualification | 5+ Years Experience |
| Panel Length | 2440 mm |
| Location Type | Commercial, Residential, Industrial |
| Opening Pattern | Horizontal |
| Country of Origin | Made in India |
Ishan Motghare (Owner)
Ayra LED Board
Plot No 78, Gangabai Ghat Chowk, Nagpur - 440002, Maharashtra, India